Strona poświęcona komputerowej trójwymiarowej animacji 3D, grafice i wizualizacji 3D. Czym są animacje 3D, jak powstają i jaki jest cel tworzeniam trójwymoarowej grafiki, wizualizacji i animacji.
Animacje 3D
Wizualizacje
Miniserwis Animacje 3D
Miniserwis Wizualizacje
Blog o animacji 3D
3D animation
Blog > Komentarze do wpisu

Animacje 3d TALOS

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów jest koordynatorem projektu TALOS. Niedawno powstała seria animacji wykonanych techniką 3D prezentujących funkcjonowanie poszczególnych elementów tego systemu.

Projekt TALOS jest unijnym programem prowadzącym do powstania systemu ochrony granic Unii Eurpejskiej. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów został generalnym koordynatorem prac nad powstawaniem systemu. W jego tworzeniu bierze udział szereg instytucji i firm z krajów europejskich. Jednak to nasz kraj (być może ze względu na długą unijną granicę lądową) jest odpowiedzialny za całość prac.

Planowana data wdrożenia TALOSa to rok 2012. Aktualnie status znajduje się na etapie zakończenia prac nad architekturą systemu. Jednak już teraz można zobaczyć w jaki sposób system będzie funkcjonował.

W zeszłym roku na zlecenie Instytutu została wykonana za pomocą Blendera ciekawa animacja 3d przedstawiająca podstawowe elementy systemu.

W tym roku również na zamówienie PIAP u powstały trzy kolejne animacje 3d TALOSa. Tym razem wykonała je firma FMD 3D z Gdyni z wykorzystaniem 3Dmax a. Animacje przedstawiają bardziej zaawansowane zastosowania systemu a także inne jego elementy, takie jak bezzałogowy samolot UAV czy wieżę obserwacyjną.

W najbliższych dniach przedstawię nowo wykonane animacje.

czwartek, 17 września 2009, animacje3d

Polecane wpisy

  • Definicja wizualizacji 3D

    Wyjaśniłem już czym są animacje 3d, teraz czas na definicję samej wizualizacji komputerowej. Definicja wizualizacji 3D mówi, że: Komputerowa wizualizacja 3D to

  • Rodzaje trójwymiarowych animacji 3D

    Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormal

  • Czym są animacje 3D

    Czym wlaściwie są animacje trójwymiarowe? Zgodnie z definicją animacji znajdującej się w wikipedii , film animowany to: "rodzaj filmu, który jest tworzony