Strona poświęcona komputerowej trójwymiarowej animacji 3D, grafice i wizualizacji 3D. Czym są animacje 3D, jak powstają i jaki jest cel tworzeniam trójwymoarowej grafiki, wizualizacji i animacji.
Animacje 3D
Wizualizacje
Miniserwis Animacje 3D
Miniserwis Wizualizacje
Blog o animacji 3D
3D animation
Blog > Komentarze do wpisu

Rodzaje trójwymiarowych animacji 3D

Jak w każdym temacie tak i w temacie trójwymiarowych animacji z pewnością istnieje wiele sposobów podziału ich na kategorie w zależności od przyjętej metodologii.

Dzisiaj zajmę się podziałem animacji z punktu widzenia ruchu i interakcji pomiędzy obiektami sceny przedstawionej w animacji.

Według tej metodologii wyróżniamy animacje statyczne i dynamiczne.

Animacje statyczne to takie, w których porusza się jedynie kamera a elementy sceny pozostają względem siebie w spoczynku. Jeśli chodzi o zastosowanie tego typu filmów, to znajdują one zastosowanie np. w tzw. wirtualnych spacerach po budynkach czy osiedlach.

W animacjach dynamicznych oprócz kamery poruszają się niezależnie także poszczególne elementy sceny. Choć przygotowanie tego typu animacji jest bardziej pracochłonne, ich zastosowanie jest znacznie szersze. Poniżej znajduje się przykład dynamicznej animacji przedstawiającej prototyp robota firmy TeleMobile Electronics.

Powyższa animacja 3D została wykonana przez firmę FMD 3D.

Zamieszczenie animacji w internecie np. w portalu youtube.com może być doskonałą formą promocji nowego produktu bądź inwestycji budowlanej.

piątek, 30 stycznia 2009, animacje3d

Polecane wpisy

  • Animacje 3d TALOS

    Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów jest koordynatorem projektu TALOS. Niedawno powstała seria animacji wykonanych techniką 3D prezentujących funkcjonowa

  • Animacja 3D bez animowania?

    Nawiązując do tematu rodzajów animacji trójwymiarowych chciałbym przedstawić przykład animacji statycznej, która została wykonana na bazie trójwymiarowychwizual

  • Wizualizacje i animacje 3D w reklamie inwestycji budowlanych

    Trójwymiarowe animacje 3D i wizualizacjekomputerowe są doskonałym sposobem prezentacji i promocji inwestycji budowlanych. Wiele przedsiębiorstw budowlanych, dew